Квіткова
Освітлення кімнатних рослин

Такого освітлення обмаль буде...

 
Світлолюбні види рослин (їм потрібна яскравість світла понад 30.000лк) необхідно розміщувати на південних вікнах -
абутилон, агава, алое, афеляндра, білопероне, більбергія, бріофіллум, гемантус, валотта, герань, гіппераструм, драцена, жасмин, зефірантес, ірезине, кактуси, кодієум (кротон), дзвіночок, кордиліну, красуля, кринум, лігуструм, лимон, молочай, деякі види бегоній, олеандр, панданус, піттоспорум, рео, троянда, сансев'єра, санхезія, седум, сеткреазія, стрілиція, фенікс, хаворція, хамеропс, хлорофітум, хойа, церопегія, цисус, еукоміс, ехмея та ін.
Тіньовитриві рослини (15. 000-30.000лк) можуть рости і при освітленні і при легкому затіненні
аспарагус, алое, більбергія, хлорофітум, плющ та ін.
Тенелюбні рослини (до 15.000 лк)
антуріум, аспідистра, бігонія бульбова, клівія, ризикус, сансевієрія, сциндапсус, хельксине, аралія, папороті, плющ, традесканції, офіопогон, дріміопсис, фатсія, фікус карликовий, хіпоцирту та ін.
Добре пристосовуються до різних умов освітлення
драцена, зигокактус, калина, кипарис, гібіскус, клівія, монстера, плющ, сансев'єра, стрілиція, сциндапсус, туя, фікус, філодендрон, хлорофітум, хойа, циперус, епіфілум та ін.
При складанні зазначених списків використовувалось кілька джерел. При цьому деякі рослини потрапили до різних груп одночасно. Ця обставина може говорити про те, що багато рослин справді можуть жити у різних умовах.

     
На замітку!
Для визначення освітленості можна скористатися фотоекспонометром.
Встановіть чутливість плівки 18DIN, витримку 1/30 тоді значенням діафрагми відповідатиме освітленість у Лк
2.............500 лк
2,8..........1000 лк
4.............2000 лк
5,6-8.......5000 лк
8-11........10000 лк
22...........50000 лк

Крім абсолютної освітленості рослин протягом дня необхідно знати і наступне-рослини по різному ставляться до тривалості світлового дня і діляться на:
- довгоденні,
- короткоденні,
- нейтральні.
До довгоденних відносяться рослини, які добре цвітуть і розвиваються в літній час. Глоксінія, сенполія, колеус, примула, бальзамін та інші.
Рослин короткого дня (зигокактус, традесканція, каланхое та інші) для зацвітання потрібно 8-10 годинний світловий день, такі рослини зацвітають взимку. За більшої тривалості світлового дня (влітку) у них тільки розвивається зелена маса.
Цікаво, що їх зацвітання можна досягти і влітку, поміщаючи їх під темний ковпак з 3-х годин дня протягом тривалого часу.
Рослини нейтральні, невибагливі до певної довжини дня, розвиваються цілий рік (бегонія завждиквітуча, абутилон, аспарагус та інші).
Багато рослин вимагають не тільки освітленості та довжини світлового дня, але й просторового сталості джерела світла (зигокактус, герань, фуксія). Ці рослини неприпустимо повертати і переставляти з місця на місце.
Для досвічування вимогливих рослин у зимові місяці найбільше підходять лампи денного світла.
Free Beautiful Photos   Next-Tube   Печать на холсте