Квіткова
Схід - справа тонка

Вікове дерево в горщику...

 
У попередньому розділі історія квітництва умовно розпочато з 13 століття. Безумовно, дати початку немає. Але, ясно та інше, декоративне рослинництво Сходу /Китай, Японія/ виникло раніше. Його основний момент - вирощування не лише рослини, а й моделювання мініатюрного " шматочка " природи.
Вершина навчання - мистецтво вирощування дерев у стилі "бонсай". Дане визначення в одному з варіантів перекладу означає "зростаючий на таці". Однак, тут не можна як результат розглядати лише одне деревце. Необхідно враховувати всю композицію в цілому: горщик, ґрунт, декоративні елементи і, навіть, Місце встановлення. Все сказане говорить про об'єднання рослинництва з художнім мистецтвом.

     

Менш відомий інший прийом -"бонсай" трав. В цьому випадку, як основні елементів застосовуються не дерева, а звичайні трав'янисті рослини, що ще раз каже про те, що "бонсай" треба розуміти не як карликове дерево, а як модель природного куточка. Вирощене ж просто в горщику дерево, можна часто зустріти в магазині і називається це просто - кадкове дерево.

Для початківця створити "бонсай" досить складно. Проблема знову ж таки не у знаннях /їх зараз легко знайти в літературі/, а в зусиллях, що витрачаються. На вирощування одного дерева потрібно багато років. Для листопадних дерев потрібно холодне приміщення на зиму, яке не так просто знайти для мешканця "багатоповерхівки". При цьому не можна дозволити собі звичайної відпустки. рослині потрібен щоденний догляд. Якось не поливши рослину, можна занапастити багаторічна праця. Не можна забувати і про необхідний художній смак.
Проте у звичайному квітковому горщику навіть початківець може вирощувати вічнозелені тую, самшит і ялівець або сформувати деревце, застосовуючи обрізання, із звичайних кімнатних рослин. Вживавши декоративні деталі, можна створити певну композицію.
Інший широко відомий напрямок відомий під назвою "ікебана". Стосується складання композицій із зрізаних рослин або інших компонентів.

Free Beautiful Photos   Next-Tube   Печать на холсте