Квіткова
Сучасний квітковий ринок

Ромашки сховалися, - поникли лютики,
тюльпанів море
лише шелестить...

 
Як і в минулі століття, Голландія міцно утримує лідерство у виробництві квіткової продукції. Слово "продукція" цілком доречне. Вирощування рослин ведеться саме промисловим методом. Задіяні провідні фахівці: агротехніки, хіміки, інженери та менеджери. Про рівень вирощування рослин свідчить хоча б той факт, що внесення добрив проводиться не за термінами та властивостями ґрунту, а за хімічним аналізом зеленої маси.
Широко поширене вирощування у штучних середовищах, які замінюються на ґрунт лише перед продажем. Розвивається спеціалізація у вирощуванні окремих видів рослин та вигонка до заздалегідь певної дати, зумовленої, наприклад, майбутніми святами.
Реалізація рослин проводиться на відомому квітковому аукціоні. На аукціон приймаються рослини лише високої якості, які не уражені шкідниками. При цьому за рослини прийняті на аукціон, навіть у разі невдалих торгів, виробнику виплачується певна мінімальна сума.

     
При вдалих торгах сума, звісно, зростає. За кожну партію кольорів на початку торгів призначається стартова ціна. Торги йдуть на зниження. Однак, існує мінімальна ціна, при досягненні якої та відсутності бажаючих на придбання за цією ціною, рослини знімаються з аукціону та підлягають негайному знищенню. Надалі на шляху до кінцевого споживача ціна може піднятися у багато разів. Слід зазначити добре налагоджене транспортування. Квіти, як відомо, особливо зрізані, дуже швидко псуються, але їх передпродажна підготовка та організація доставки зводять втрати до мінімуму.
При тому, що практично всі країни купують квіти в Голландії, до 30% продажів призначено для внутрішнього ринку. Причина цього не тільки у великій любові до рослин - при втраті привабливості їх просто викидають. Слід зазначити, що останнім часом велика кількість зрізаних квітів надходить із країн Латинської Америки (за прямими поставками або через той же голландський аукціон).
Free Beautiful Photos   Next-Tube   Печать на холсте